Toužíte po dokonalém zadku pevném jako skála? Inspirujte se osvědčenými radami pro redukci zadku a formování těla pomocí kombinací správných cvičení, stravovacích návyků a zdravého životního stylu. Získejte tipy na strategie a cvičební plány, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Jak na úpravu tvaru zadku

Dokonale tvarovaný zadek není jen o pravidelném cvičení. Je to i o správných stravovacích návycích a celkové úpravě životního stylu. Pokud tedy toužíte po menším a pevném zadku, vsaďte na kombinaci pravidelného cvičení, přirozeného pohybu, zdravé stravy a zdravého životního stylu.

Cvičební techniky a plány zaměřené na zadek

V případě, že chcete zmenšit a vytvarovat zadeček, nezapomeňte na to, že není vhodné se zaměřit na spalování tuků pouze v jedné oblasti těla. Důležité je totiž věnovat pozornost spalování tuků a zpevňování svalů celého těla. K docílení pěkných hýždí vsaďte na následující aktivity a cvičení:

  1. Běh – jde o kardio cvičení, které je rychlou cestou k tomu, jak zhubnout tuk v oblasti stehen a hýždí. Svaly v těchto oblastech se vám při pravidelném běhání krásně vytvarují. Navíc také spálíte poměrně velké množství kalorií.
  2. Dřepy – klasické a populární dřepy jsou cestou k dokonalému zpevnění stehen a hýždí.
  3. Výpady – při provádění výpadů dopředu, dozadu, do boku nebo střídavě zapojíte všechny svaly dolní poloviny těla.
  4. Mrtvé tahy – tento cvik související v pomalém předklonu trupu s rovnými zády s držením závaží (jednoruční činka, kettlebell apod.) v kombinaci se střídavým vykopáváním nohy dozadu je skvělým volbou pro dokonalé hýždě.
  5. Chůze do schodů – obyčejné chození do schodů vám pomůže zbavit se tuku v oblasti stehen a hýždí. Stejný efekt má i chůze do kopce.
  6. HIIT cvičení – jedná se o vysoce intenzivní intervalový trénink, který vám zabere minimum času a přinese maximální výsledky. Cvičit můžete nejen s vlastní vahou těla, ale i s činkami, míčem nebo posilovacími gumami.

Důležitost zdravého životního stylu

Klíčovou roli v cestě za menším a pevnějším zadkem hraje také zdravý životní styl:

  • Dejte stop stresu – Věděli jste, že stres je největším nepřítelem hubnutí? Pokud tedy pravidelně čelíte stresovým situacím, nejspíš to bude jeden z důvodů, proč se vám nedaří zhubnout. Při stresu se totiž uvolňuje hormon kortizol, který ovlivňuje metabolismus a vyvolává chutě na sladké. Stres vám pomůže uvolnit procházka na čerstvém vzduchu, relaxace nebo cvičení.
  • Dopřejte si kvalitní spánek – na hubnutí a formování postavy má vliv i kvalitní a dostatečně dlouhý spánek. V případě únavy během dne navíc lidé mají tendence sklouzávat k nezdravému jídlu.
  • Změňte svůj jídelníček – vyvážená strava stejně tak i pravidelný pitný režim se společně podílejí na zmenšování a formování zadku.

Důležitost vyvážené stravy a správného příjmu kalorií

Pro podporu redukce tukové tkáně a formování svalů nejen v oblasti hýždí je klíčová vyvážená strava a správný příjem kalorií.

V případě, že potřebujete zhubnout, měli byste se dostat do tzv. kalorického deficitu, tedy váš výdej by měl být vyšší než příjem. Zapomeňte na nezdravé potraviny plné cukrů a zařaďte čerstvé ovoce a zeleninu. Nezapomínejte na vlákninu, která v jídelníčku mnohých lidí chybí. Na minimum omezte také alkohol, smažená jídla a polotovary. Důležitý je i pravidelný příjem tekutin, ideální volbou je čistá neperlivá voda.