Toužíte po dokonale pevném a kulatém zadku? Inspirujte se tipy zaměřenými na cvičení pro vytvarování kulatého zadku. Vyzkoušejte osvědčené návody na cviky a strategie, které vám pomohou posílit a zpevnit svaly v oblasti hýždí, čímž dosáhnete estetičtějšího a pevnějšího zadku. Pro cvičení se oblékněte do pohodlného a stylového fitness oblečení, které vám provádění cviků zpříjemní. Vsaďte na dámské fitness legíny a pohodlnou sportovní podprsenku v kombinaci s tričkem nebo tílkem.

Nepodceňujte důležité rozcvičení

Před tím, než se pustíte do samotného posilování, nezapomeňte na rozcvičení a zahřátí, které je velmi důležité. Běhejte nebo skákejte přes švihadlo, a to alespoň po dobu 5 minut. Během této doby se vám svaly krásně prokrví a budete připraveni na silový trénink. Po zahřátí by mělo následovat protažení celého těla, tzv. dynamický strečink.

Nejlepší cviky pro dokonale pevný a krásně kulatý zadek

Dřepy

Pro pevný a kulatý zadek jsou dřepy klasickým a nepostradatelným cvikem. U tohoto cviku je velmi důležité jeho správné provedení. Rozkročte nohy na šířku ramen, mějte vzpřímený trup a lopatky tlačte k sobě. Pohyb jako takový jde z paty a kolena by neměla jít přes špičku. Pohyb by měl být plynulý. Opakujte 20x ve 3 sériích.

Zanožování ve stoje

V pozici ve stoje, během které se můžete opřít rukama o zeď, zanožujte nohu vzhůru a vydechněte. Pohyb by měl být pomalý a plynulý s nataženou nohou. Během tohoto cviku se snažte neprohýbat záda a zatáhněte břišní svalstvo. Opakujte 15x na každou nohu ve 3 sériích.

Unožování ve stoje

Ve stoji s rukami v bok unožujte plynule nohou do strany, přibližně do výšky 30 centimetrů a poté ji vracejte zpět. Opakujte 30x na každou nohu ve 3 sériích.

Zvedání pánve v lehu na zádech

V pozici vleže na zádech mějte nohy pokrčené v kolenou a na šířku pánve. Ruce mějte položené podél těla a zvedejte tělo nad zem, vydržte v horní pozici několik sekund a poté se pomalu pokládejte na zem. Opakujte 20x ve 3 sériích.

Tisknutí hýždí

Postavte se vzpřímeně, zatáhněte břišní svaly a poté s výdechem přitiskněte obě půlky k sobě. Takto chvíli setrvejte a poté opět povolte. Tento cvik se dá provádět i vsedě. Opakujte 100x.

Kroužení

V kleče na podložce se opřete dlaněmi o zem. Ruce a nohy by s tělem měly svírat pravý úhel. Natáhněte nohu do výšky a pomalu s ní opisujte malé kroužky. Poté nohy vyměňte. Opakujte 30x na každou nohu ve 3 sériích.

Zásady pro trénink rozvoje hýžďových svalů

  1. Jednu svalovou skupinu trénujte 2x týdně.
  2. Počet opakování provádějte do vyčerpání svalu. Počet sérií pro jeden sval by se měl pohybovat mezi 10-20 za týden.
  3. Vhodné jsou komplexní cviky, jako například dřepy, výpady, zvedání pánve ze země apod.
  4. Při cvičení se soustřeďte na procítění svalu.
  5. Jedno opakování by mělo trvat přibližně 2-6 vteřin.
  6. Těžší cviky zařazujte na začátek tréninku.
  7. Mezi jednotlivými sériemi si dopřejte 2-3 minuty pauzu.

Kdy můžete vidět první výsledky

Pokud budete cvičit speciální cviky pro pevnější a kulatější zadek pravidelně 2x týdně, prvních výsledků si budete moci všimnout přibližně za 4-5 týdnů. Důležité je ovšem se na cvičení maximálně soustředit a provádět jej správně. Docílení toho nejlepšího efektu trvá déle, pokud budete cvičit s vlastní vahou. Skvělou volbou je proto přidání zátěže, např. v podobě činek nebo odporové gumy.

Stravovací tipy a životní styl pro podpoření formování hýžďových svalů

Kromě pravidelného cvičení, mají na podpoření formování a posílení hýžďových svalů vliv i stravovací návyky a životní styl. Dopřejte si stravu bohatou na vlákniny, vitamíny a minerály. Nezapomeňte také na důležité bílkoviny, které jsou klíčové pro růst a regeneraci svalové hmoty. Navíc vás proteinová jídla zasytí na delší dobu, takže nebudete mít brzy hlad a nebude vás honit mlsná.