Trápí vás nedokonalosti postavy, nadváha a s tím spojený problém s vhodným výběrem oblečení? Objevte pár triků z oblasti módy a naučte se oblékat tak, abyste se cítily maximálně pohodlně a atraktivně i s nějakým tím kilem navíc. Jedním z častých typů postavy je tzv. jablko.

Postava typu jablko je typická:

  • širšími kulatými rameny
  • průměrným nebo velkým poprsím
  • větším bříškem
  • širšími zády
  • nevýrazným pasem

I postava typu jablko může vypadat krásně a elegantně

I s touto postavou se můžete krásně a elegantně oblékat, tak abyste se cítily maximálně uvolněně a sebejistě. Jak říká stylistka v oblasti módy a módního stylu, Irena Vokrojová: „Styl není otázkou peněz a slepým následováním módních trendů.“  Zjistěte, po jakých kouscích oblečení sáhnout a jak je společně kombinovat, aby byl výsledek co nejlepší.

Získejte více sebevědomí díky vhodnému oblečení. I postava jablko může být krásná a elegantní. Každá žena s tímto typem postavy by měla mít možnost oblékat se tak, aby se v oblečení cítila sebevědomě a pohodlně.

Při oblékání nezapomeňte zdůraznit svoje přednosti a potlačit nedostatky. Mezi části těla, která si u postavy jablko zaslouží zdůraznit, patří především prsa a nohy. Tím chytře odvedete pozornost od nedostatků postavy ve střední části. Pro spodní část těla volte světlejší barevné odstíny, které jí budou lichotit.

Správný střih i materiál mají vliv na celkový vzhled a pohodlí

Na celkový vzhled i pohodlí samotné mají výrazný vliv správný střih spolu s materiálem oblečení. Skvělou volbou je mírně vypasovaná látka, které pomůže opticky zmenšit objem v oblasti pasu a bříška. Úzké kalhoty a sukně zvýrazní a zeštíhlí vaše nohy. Topy a šaty s úzkým pasem pak opticky prodlouží trup.

I na materiálu záleží – džíny by měly mít minimum elastanu, protože jedině tak vás budou moci opticky zeštíhlit. I u vrchních částí oblečení platí, že čím lehčí materiál, tím lépe.

TIP: Mrkněte se také na článek, který prozrazuje, co (ne)nosit u postavy hruška.

Čeho se naopak vyvarovat

Důležité je myslet i na to, čeho se v oblasti módy vyvarovat, tak abyste zbytečně neupozorňovaly na problémové partie a nepřidávaly si kila navíc. Zapomenout byste proto měly na:

  • různé pásky a vázání v pase
  • výrazné topy
  • oversized šaty a mikiny
  • krátké crop topy
  • nízké bokové kalhoty

Různé styly pro zdůraznění kladných rysů této postavy

1. Sportovní styl

I během sportovních aktivit se s postavou jablko můžete cítit atraktivně a sebevědomě. Stačí jen vědět, po jakých kouscích sáhnout. Ideální volbou jsou fitness legíny Galsari, které šikovně zamaskují kulaté bříško. Stejně tak i další nedostatky pomohou zamaskovat volnější trička a tílka. Samozřejmostí by měla být i dokonale padnoucí sportovní podprsenka.

2. Elegantní styl

I do práce nebo na schůzku si mezi módními trendy najdete ty svoje kousky, které vám dodají na eleganci. Volte přiléhavé kalhoty, například úzké džíny nebo elegantní oblekové kalhoty s úzkým záhybem, které se postarají o zvýraznění štíhlých nohou. Horní části těla budou lichotit topy v jednoduchém designu s tlumenými barvami. Skvělou volbou jsou také sukně v jasných a výrazných barvách, které upoutají pozornost na dolní část těla. Šaty by měly být zúžené v pase. Ideální je provedení v áčkovém střihu.

3. Styl pro volný čas

Také ve volném čase můžete vypadat šik. Bez obav oblékněte džíny typu slim nebo skinny. V případě, že máte silnější nohy, sáhněte po džínách rovného střihu. Poohlédněte se po volnějších topech, které jednoduše zamaskují vypouklé bříško

Ideální kombinace oblečení

Objevte vlastní výrazný styl, který vám přinese radost a potřebnou sebejistotu. Jak správně kombinovat různé kousky oblečení, aby společně vytvořily harmonický a výrazný celek? Kombinujte upnuté kalhoty s volnějšími topy, které je možné nosit volně spuštěné nebo zastrčené za horní lem kalhot. Nemusíte se bát halenku nebo košili decentně vykasat. Docílíte tím dokonalého optického klamu.