Milujete sportovní i elegantní outfit? Inspirujte se tipy a radami na vytváření sportovně elegantních outfitů, které v sobě snoubí prvky pohodlí, šarmu a elegance. Zjistěte, jak jednoduše vytvořit stylový, avšak pohodlný outfit, který bude vhodný pro různé příležitosti.

Ideální volba pro běžné nošení, relaxaci i pro společenské akce

Sportovní elegance neboli smart casual opravdu existuje. Stačí jen vědět, jak jednotlivé kousky správně kombinovat. Sportovní oblečení je ideální volbou nejen na sport a chvíle relaxace, ale pokud jej budete vhodně kombinovat s dalším oblečením a doplňky, bude skvělým řešením i pro společenské akce. Vyzkoušejte některou z následujících kombinací a oblékněte se do perfektně padnoucího sportovně elegantního oblečení:

  1. Černé přiléhavé legíny, které jsou primárně určený na sport a volný čas se dají báječně kombinovat s elegantními vršky v podobě nejrůznějších topů, košil a dalších podobných kousků.
  2. Černé legíny je možné také kombinovat s šaty nebo sukněmi.
  3. Sportovní trička je možné naopak kombinovat s elegantními a společenskými kalhoty.
  4. K džínové minisukni stačí zvolit elegantní top v kombinaci se sakem.
  5. Zajímavou kombinací jsou také šaty a tenisky.
  6. Džíny slim střihu se skvěle hodí k jednobarevnému topu a ležérnějšímu sáčku.

Důležitost kvality materiálů a vhodných střihů oblečení

Kromě samotné kombinace sportovního a elegantního oblečení je důležitá také kvalita materiálů i vhodné střihy. K upnutým kalhotám volte raději volnější a vzdušnější vrchní oblečení a naopak. Touto osvědčenou kombinací docílíte zajímavého efektu.

Střih šatů volte spíše jednodušší a raději zapomeňte na nějakou pompéznost.

Rozmanité možnosti pro sladění sportovních prvků s elegantními kousky

Celkovou eleganci pomohou podtrhnout také vhodně zvolené módní doplňky a obuv. Legíny, crop topy, sportovní tenisky a sportovní bundy tak nemusí být jen doménou sportovních aktivit. Naopak se skvěle hodí i pro běžné a každodenní nošení. Vsaďte na elegantní kousky v podobě zajímavých a stylových módních doplňků. Sportovnímu outfitu dodají špetku elegance šperky, elegantní kabelky nebo kožené batohy. Skvělou volbou jsou také nejrůznější šátky. V takto vylepšeném outfitu můžete směle vyrazit i do práce. 

Co si můžete vybrat z naší nabídky značky Galsari?

Vhodné barvy, které přispívají k eleganci

Nezapomínejte také na vhodné barvy, které pomohou přispět k eleganci celkového vzhledu. Klasikou, kterou nikdy nic nezkazíte je černá barva, která je přirozeně elegantní za každé situace. Dobrou volbou je také tmavě šedá nebo hnědá. Naopak byste se při kombinování sportovně elegantního oblečení měli vyhýbat zářivým a výrazným barvám.

Vsaďte na minimalismus

Sportovně elegantnímu outfitu vévodí minimalismus. Vyplatí se proto držet hesla, že méně znamená více. Vyvarujte se proto těchto věcí:

  • zbytečné množství vzorů
  • velké nápisy
  • neobvyklé střihy
  • legíny s průstřihy nebo se síťkou

Naopak se raději zaměřte na hladkou látku, jednoduché střihy a minimum výrazných detailů.

Sportovně elegantní móda do chladnějších dnů

Během sychravého podzimu využijete nejrůznější sportovně elegantní kabáty nebo parky v kombinaci s elegantním šátkem nebo šálou. Pod ty se skvěle hodí hřejivé svetry. V zimě unosíte kabáty nebo zateplené parky. O potřebné teplo se postarají i pohodlné boty, jako jsou kozačky nebo boty Chelsea.