Máte postavu ve tvaru přesýpacích hodin a nejste si jisty tím, jaké oblečení nosit, abyste zbytečně neupozorňovaly na problémové partie? Naučte se nosit stylovou módu s patřičnou grácií a zjistěte, na jaké kousky a střihy vsadit, abyste od problémových partií odvedly pozornost. Inspirujte se tipy na vytváření outfitů, které zdůrazní a vylepší proporce vaší postavy.

Specifika postavy přesýpacích hodin

Pro tvar těla přesýpacích hodin je typická téměř stejná velikost poprsí a boků. Obvod pasu bývá u tohoto typu postavy spíše menší. Ženy s postavou přesýpacích hodin mívají většinou mírně kulatá ramena, zaoblené boky a větší stehna. Díky tomu postava připomíná tvar přesýpacích hodin. I když je tento tvar postavy vytoužený většinou žen, je důležité vědět, jaké střihy a kousky této postavě svědčí a jaké naopak nikoliv.

Čemu se v módě raději vyhnout

Pokud máte postavu ve tvaru přesýpacích hodin, raději se v módě vyhýbejte tomuto:

  • nepřitahujte zbytečně pozornost na boky a ramena
  • nenoste oblečení pytlovitého tvaru
  • zapomeňte na volné střihy, které nedovolí vyniknout pasu
  • pokud máte širší stehna, nelichotivě budou působit kratší kraťasy nebo legíny v kombinaci s delším trikem
  • nošení oversized svetrů
  • nošení bokových kalhot

Vhodné střihy a materiálu pro tuto postavu

U triček a topů se nemusíte bát odhalených ramen. Rukávy by měly být upnuté, nikoliv široké ani příliš volné. Křivky svého těla chytře podtrhnete topem končícím v úrovní kyčlí. Také svetry nebo bundy by neměly sahat pod úroveň kyčlí. Vsaďte na dokonale padnoucí kousek, který bude perfektně kopírovat vaši siluetu. Vaše postava výborně vynikne v delším přiléhavém kabátku. Štíhlý pas zvýrazníte pomocí vypasovaných šatů, overalů, topů a sak.

Pod upnuté šaty a sukně noste stahovací prádlo, které vám pomůže uhladit siluetu v oblasti boků a také chytře zakryje spodní bříško. S pomocí stahovacího prádla jednoduše vytvarujete svoji postavu, která tak bude působit výrazně štíhleji.

Proč nezatracovat legíny a crop topy

S postavou přesýpacích hodin nemusíte zatracovat dokonce ani legíny a crop topy. Pokud zvolíte legíny, vyvarujte se jen kombinace s dlouhými tričky, topy a mikinami. V legínách můžete vyrazit nejen za sportem, ale i do společnosti. Stačí jen sáhnout po elegantních doplňcích. Crop topy mohou mít odhalená ramena.

Co za legíny doporučujeme vyzkoušet?

Outfity pro běžné každodenní nošení

Při oblékání se držte hesla, že nejštíhlejší místa na těle je potřeba zdůraznit a silnější místa naopak upozadit. Kalhoty volte spíše s vyšším pasem. Ideální volbou jsou široké a volné kalhoty sahající až na zem. Vhodnou volbou jsou i mírně zúžené kalhoty. Pro běžné každodenní nošení využijete trička, tílka a topy, které by měly končit nad úrovní kyčlí, stejně tak i svetříky, mikiny a další vrchní části oblečení.

Elegantní a společenské outfity

Pro nošení do práce nebo do společnosti se pro postavu s přesýpacími hodinami hodí obtažené šaty nebo šaty zvýrazněné v pase. Vsaďte na široké elegantní kalhoty v kombinaci s košilí nebo halenkou. Úzký pas skvěle podtrhne pouzdrová sukně v kombinaci s crop topem. Slušet vám budou i mírně vypasovaná saka. Vhodnou volbou jsou šaty se zúžením v pase nebo s páskem. U šatů nebo topů volte výstřih do V nebo hluboký výstřih, který pomůže zvýraznit štíhlý pas. Vaše křivky pomohou zdůraznit i zavinovací nebo pouzdrové šaty. Co se týče materiálů, skvělým řešením je strečový úplet, hedvábí, nebo šifon.