Potřebujete zpevnit zadek? Inspirujte se užitečnými radami a tipy na cvičení a metody, pomocí kterých se dají zpevnit svaly zadku. Oblékněte pohodlné a stylové fitness legíny a perfektně padnoucí sportovní podprsenku a vyzkoušejte některou ze cvičebních technik, které přispívají k posílení a tvarování svalů v této oblasti.

Důležitost pevného a vytrvalého svalstva zadku

V první řadě je nutno podotknout, že pevný a svalnatý zadek není jen na estetiku. Hraje totiž důležitou roli také pro správnou funkci dolní části těla. Pomáhá se správnou stabilitou a držením těla a má také vliv na prevenci možných bolestí zad. Právě z tohoto důvodu se vyplatí věnovat pozornost pravidelnému cvičení a posilování partií hýždí.

Navíc i cvičení zaměřené na zadek pomůže nastartovat hubnutí a regulovat hladinu tělesného tuku. Kromě toho bude výsledkem i více energie a lepší fyzická i psychická kondice.

Cvičení zaměřená na posilování a formování hýžďových svalů

Pokud budete cvičit pravidelně 2x týdně, první výsledky v podobě pevnějšího zadku a stehen. začnou být viditelné přibližně po 4-5 týdnech. Vyzkoušejte některý z nejlepších a nejúčinnějších 5 cviků na pevnější zadek a zaměřte se na správnou techniku cvičení:

Dřepy

Dřepy jsou top mezi cviky ne pevný a svalnatý zadek. Pokud tě po pořádném cvičení budou pálit stehna a hýždě, je to znak toho, že jste cvičili správně. Při dřepování je důležité mít nohy mírně rozkročené a váhu na patách. Poté stačí plynulým pohybem provést dřep. Klíčová je hloubka provedení. Tady platí, že čím níže půjdete, tím více zapojíte stehna a zadek.

Výpady

Výpady jsou hned v závěsu za dřepy, co se efektivnosti posilování hýžďových svalů týče. Výpad se provádí tak, že se jednou nohou vykročí dopředu, tak aby stehno bylo ve vodorovné poloze. Koleno by nikdy nemělo přesahovat špičku vykročené nohy. Nohy je potřeba střídat.

Zanožování

Zanožování má vliv na tvarování hýžďových svalů a pomáhá zakulatit zadek. Tento cvik se provádí v kleku na čtyřech, kdy se střídavě zanožuje levá a pravá noha do maximální horní polohy.

Kroužení

Při kroužení je stejná výchozí pozice jako u zanožování. Zvednutou nohou v horní pozici poté opisujte oblouky. Tento cvik kromě hýždí posiluje také zádové svalstvo.

Sumo dřepy

Sumo dřepy jsou klasické dřepy prováděné se závažím v širokém rozkročení a špičkami nohou směřujícími ven.

Další možné aktivity pro pevnější zadek

Kromě cviků určených pro pevnější zadek, je možné provozovat také další aktivity, které se mohou podpořit proces tvarování a zpevňování hýžďového svalstva. Mezi tyto aktivity patří například chůze do schodů nebo do kopce, jízda na kole, běh či plavání.

Tipy na správnou výživu pro podporu pevnějšího zadku

Kromě samotného cvičení je důležitá také správná výživa, která má vliv na pevnější hýždě. Zaměřte se na pravidelný pitný režim, dostatek čerstvého ovoce a zeleniny a také na příjem vlákniny. Jezte také dostatek bílkovin, které jsou klíčové pro regeneraci svalové hmoty.