Chodíte pravidelně do posilovny nebo teprve začínáte a přemýšlíte o výběru vhodného fitness outfitu? Inspirujte se praktickými radami a doporučeními ohledně vhodného oblečení, které vám během cvičení v posilovně zajistí pohodlí, flexibilitu a podpoří váš výkon během tréninku. Nezapomeňte také na praktické doplňky, které vám zpříjemní cvičení nebo vám nabídne větší zátěž.

Vhodné materiály pro sportovní oblečení do posilovny

Co se týče vhodného fitness oblečení, mělo by být pohodlí na prvním místě. Skvělou volbou je funkční oblečení, které je lehké, prodyšné a efektivně odvádí pot. Ve funkčním prádle jste navíc stále v suchu a například v případě klimatizace v posilovně vám nehrozí prochladnutí.

Dobrou volbou je i bavlna, která je příjemná a měkká. Nevýhodou je jen to, že tolik nesaje pot. Pro aktivity, během kterých se tolik nepotíte, je vhodná i merino vlna. Nabízí excelentní termoregulaci, a navíc se v tomto materiálu tolik nemnoží bakterie. Nevýhodou je jen to, že oblečení z merino vlny bývá dražší.

Upnuté oblečení vám ulehčí a zrychlí pohyb a zároveň vám nikde nic nečouhá ani nepřekáží. Jako spodní díl jsou vhodné upnuté a perfektně padnoucí dámské legíny, které vás perfektně obepnou a nebrání pohybu. Zároveň by se vám legíny neměly nikde rolovat ani ohrnovat nebo vás dokonce škrtit. Na místě není ani průsvitný materiál, ze kterého byste byly tak akorát nervózní a nemohly byste se naplno věnovat cvičení.

Vhodné střihy pro různá cvičení v posilovně

Během různých druhů cvičení v posilovně oceníte jiné typy střihů oblečení do posilovny. Jaké střihy volit pro optimální trénink? Pro rychlejší cvičení, jako je například kardio, aerobik apod., jsou vhodné elastické materiály. Při jízdě na rotopedu oceníte upnuté legíny, u kterých nehrozí to, že by se někam zamotaly. Pro pomalejší cvičení typu pilates nebo jóga můžete volit volnější kousky oblečení, jako jsou nejrůznější trička a tílka v kombinaci s legínami nebo tepláky joggers.

Jakou zvolit obuv do posilovny

Při výběru vhodných bot určených na cvičení v posilovně záleží, jakému cvičení se budete věnovat.

Dobrá posilovací obuv by měla mít pohodlnou, ale pevnou konstrukci, která podporuje nohu během zvedání zátěže a dalších cvičení. Dále je důležité, aby obuv měla dostatečné tlumení nárazů, zejména pokud budete provádět cvičení jako běh na běžeckém pásu nebo skákání.

Důležité doplňky pro komfortní cvičení v posilovně

Kromě pohodlného a perfektně padnoucího oblečení do posilovny oceníte i nejrůznější doplňky pro komfortní cvičení. Hodit se vám mohou rukavice na posilování, které perfektně ochrání vaše ruce před mozoly a poraněním. Oceníte je při cvičení s činkami i na posilovacích strojích.

Dalším užitečným doplňkem jsou pásy na zápěstí pro efektivnější cvičení rukou. Tyto pásy nebo náramky jsou skvělou volbou pro sportovce, kteří si chtějí zvýšit obtížnost během cvičení. Zajímavou volbou jsou i speciální bandáže na cvičení pro zpevnění kloubů, kolen, loktů a zápěstí, které dokonale zpevní klouby a zaručí maximální pohodlí během posilování nebo jiných fitness aktivit. A takový malý tip na závěr – hodit se vám budou 2 ručníky. Jeden využijete na utírání potu během cvičení a druhý po sprchování. A samozřejmě nesmí chybět ani láhev s pitím pro pravidelné doplňování důležitých tekutin během tréninku nebo po něm.